Zirve Blog

GİB e-Defter Bildirim Uygulaması ” Hizmet Başlatılamadı Sistem Hizmetlerini başlatmak için yeterli ayrıcalığınız olduğundan emin olun ” hatası çözümü

Hizmet Başlatılamadı Sistem Hizmetlerini başlatmak için yeterli ayrıcalığınız olduğundan emin olun ” hatası çözümü

1- Aşağıda bulunan resimdeki hatayı aldığımız zaman öncelikle kurulum iptal edilmeli.

2- Daha sonra C:\Program Files (x86) içinde bulunan “e-DefterBildirim ” klasörünü siliyoruz.

3- Bir sonraki adım olarak Denetim Masasından Program Ekle/Kaldır alanından Visual C++ kaldırılmalıdır.

4-Program kaldırıldıktan sonra https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads adresinden x86 versiyonunu bilgisayarımıza indirip kuruyoruz.


ÖNEMLİ NOT: Windows 7 lisanssız işletim sistemlerinde Visual C++ kurulumu yapılmamaktadır. İşletim sisteminin muhakkak lisanslı olması gerekmektedir. (Windows 10 işletim sistemi tüm işlemleriniz için daha uygun olacaktır)


5-Visual C++ kurulum işlemi tamamlandıktan sonra GİB e-Defter Saklama uygulamasını bilgisayarımıza tekrar kuruyoruz.

31775cookie-checkGİB e-Defter Bildirim Uygulaması ” Hizmet Başlatılamadı Sistem Hizmetlerini başlatmak için yeterli ayrıcalığınız olduğundan emin olun ” hatası çözümü

Selçuk SEYYAR

14 yorum

 • Söylediklerinizin hepsini uygulamama rağmen kuyruğa atma logları oluşmuyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

 • merhaba,
  aynı hatayı alıyorum ama. c/programfiles için de e-defter bildirim klasörü yok ayrıca prgramlarda visual c++ yok yardımcı olabilir misiiz?

  • Merhaba; Ben sadece ziyaretçiyim ama size yardımcı olmaya çalışacağım. Öncelikle C:/programfiles(x86) dizinin içinde EdefterBildirim klasörünü görmüyorsanız kurulum yapılmamış demektir. Eğer denetim masasından da Microsoft Visual C++’ı görmüyorsanız yüklü değildir. yukarıdaki linkten microsoftun sitesine gidip 32bit olan visual c++’ı cihazınıza kurun. daha sonra setup dosyasını yönetici olarak çalıştırın. Bu sorununuzu çözecektir. Eğer çözülmezse buraya tekrar yazarsınız.

 • Arkadaşlar ben edefterApp.exe dosyasını kurdum edefter programından kopyaoluşturdum fakar edefter App.exede dosya yolu gözükmüyor, ben eklediğimde ise bir hata oluştu diyor ve eklemiyor nasıl çözebilirim

 • Merhaba,
  E defter bildirim yapıldı ve tüm beratlar gib e gitti ancak sürekli
  ”Güncelleme başarısızlıkla gerçekleştirilmiştir. lütfen uygulamayı kaldırın ve http://www.edefter.gov.tr/ adresinden güncel uygulamayı indirip kurunuz.” uyarısı vermektedir.

  Defaatle programı kaldırıp tekrar yükledik. Sıkıntı ne olabilir.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin