Zirve Blog

GİB e-Defter Bildirim Uygulaması ” Hizmet Başlatılamadı Sistem Hizmetlerini başlatmak için yeterli ayrıcalığınız olduğundan emin olun ” hatası çözümü

Hizmet Başlatılamadı Sistem Hizmetlerini başlatmak için yeterli ayrıcalığınız olduğundan emin olun ” hatası çözümü

1- Aşağıda bulunan resimdeki hatayı aldığımız zaman öncelikle kurulum iptal edilmeli.

2- Daha sonra C:\Program Files (x86) içinde bulunan “e-DefterBildirim ” klasörünü siliyoruz.

3- Bir sonraki adım olarak Denetim Masasından Program Ekle/Kaldır alanından Visual C++ kaldırılmalıdır.

4-Program kaldırıldıktan sonra https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads adresinden x86 versiyonunu bilgisayarımıza indirip kuruyoruz.


ÖNEMLİ NOT: Windows 7 lisanssız işletim sistemlerinde Visual C++ kurulumu yapılmamaktadır. İşletim sisteminin muhakkak lisanslı olması gerekmektedir. (Windows 10 işletim sistemi tüm işlemleriniz için daha uygun olacaktır)


5-Visual C++ kurulum işlemi tamamlandıktan sonra GİB e-Defter Saklama uygulamasını bilgisayarımıza tekrar kuruyoruz.

31775cookie-checkGİB e-Defter Bildirim Uygulaması ” Hizmet Başlatılamadı Sistem Hizmetlerini başlatmak için yeterli ayrıcalığınız olduğundan emin olun ” hatası çözümü

14 yorum

 • Söylediklerinizin hepsini uygulamama rağmen kuyruğa atma logları oluşmuyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

 • bunu yaptım bu sefer de “cannot load client library sqlite3.dll” bu şekilde hata alıyorum.

  • http://sqlite.org/download.html adresinden programa göre (32 bit ya da 64 bit) “Precompiled Binaries for …” kısmından ilgili dosyayı indirin ve içinden çıkan “sqlite3.dll” programın kurulu olduğu dizine atın. Bu işlemler sorununuzu muhtemelen çözecektir.

 • merhaba,
  aynı hatayı alıyorum ama. c/programfiles için de e-defter bildirim klasörü yok ayrıca prgramlarda visual c++ yok yardımcı olabilir misiiz?

  • Merhaba; Ben sadece ziyaretçiyim ama size yardımcı olmaya çalışacağım. Öncelikle C:/programfiles(x86) dizinin içinde EdefterBildirim klasörünü görmüyorsanız kurulum yapılmamış demektir. Eğer denetim masasından da Microsoft Visual C++’ı görmüyorsanız yüklü değildir. yukarıdaki linkten microsoftun sitesine gidip 32bit olan visual c++’ı cihazınıza kurun. daha sonra setup dosyasını yönetici olarak çalıştırın. Bu sorununuzu çözecektir. Eğer çözülmezse buraya tekrar yazarsınız.

 • Arkadaşlar ben edefterApp.exe dosyasını kurdum edefter programından kopyaoluşturdum fakar edefter App.exede dosya yolu gözükmüyor, ben eklediğimde ise bir hata oluştu diyor ve eklemiyor nasıl çözebilirim

  • program düzgün kurulmadığı zaman böyle bir hata verir. Programı cihazınızdan tamamen silin ve tekrar yükleyin.

 • Merhaba,
  E defter bildirim yapıldı ve tüm beratlar gib e gitti ancak sürekli
  ”Güncelleme başarısızlıkla gerçekleştirilmiştir. lütfen uygulamayı kaldırın ve http://www.edefter.gov.tr/ adresinden güncel uygulamayı indirip kurunuz.” uyarısı vermektedir.

  Defaatle programı kaldırıp tekrar yükledik. Sıkıntı ne olabilir.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin